Wooden candlestick cube with leaf and tree motif, solid wood, 10x10x10 cm
Code: 26913-00Related products
White tea light candle
Tea light candle red
Wooden candlestick heart with insert - ornament, solid wood, height 10 cm
Wooden candlestick branch, dark, solid wood, height 45 cm
Glass cup for tea candle Product cannot be purchased separately, we only supply with our wooden candle holders.
Wooden candlestick angel, height 10 cm
Wooden candlestick angel with insert - heart, solid wood, 10x7.5x1.5 cm
Product detailed description
Wooden cube-shaped candle holder with leaf and tree motif is made of solid alder wood. Size is 10 x 10 cm. Inside the candlestick there is a hole and a glass cup for a tea light. The wood of the candlestick is treated with natural oil on the surface.Additional parameters
| Category: | Candlesticks and Candle Holders |
|---|---|
| Weight: | 0.2 kg |
| EAN: | 8592429269134 |
| Color: | přírodní |
| Length: | 10cm |
| Width: | 10cm |
| Height: | 10cm |
| Made in: | Česká republika |
| Allowed in: | MALL |
| Material: | Dřevo |
| Pattern - motive: | List, Strom |
| Size: | 10 cm |
| Specifications: | český výrobek |
| Wood: | Solid alder |
Wooden candlestick tree green with white ornaments, height 10 cm
White tea light candle
Wooden cube candlestick with bird and heart motif with treble clef, solid wood, 10x10x10 cm
Tea light candle red
Wooden candlestick angel with a heart, colored, solid wood, height 25 cm
Wooden candle holder cross made of solid wood with heart, height 12 cm
Wooden candlestick yin - yang, solid wood, 15x11.5x3 cm
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
