Wooden nativity scene, solid wood of two types of wood, 7x6x3 cm
Code: 36070-SERelated products
Wooden Nativity Scene with Figurines, Solid Wood, 15 cm, Czech Product
3D wooden nativity scene 7 cm
Graded wooden crib, solid wood, 13x10x1.1 cm
Wooden crib with figures 50 cm
Nativity figurines - larger 11 cm The figures cannot be ordered separately, only with the wooden crib.
Product detailed description
The traditional wooden crib is carved from solid alder and spruce wood, the size of the crib is 7 x 6 x 3 cm. The decoration depicts the Holy Family. The wood is treated with natural oil.
Additional parameters
| Category: | Wooden Nativity Scenes |
|---|---|
| Weight: | 0.02 kg |
| EAN: | 8592429360701 |
| Color: | přírodní |
| Length: | 7cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 3cm |
| Made in: | Česká republika |
| Allowed in: | MALL |
| Material: | Dřevo |
| Pattern - motive: | Betlém |
| Size: | 6 cm |
| Specifications: | český výrobek |
| Wood: | Solid alder, Smrk masiv |
3D wooden nativity scene 23 cm
Nativity scene made of solid wood with bark, hand carved, 27 x 24 cm, Czech product
3D wooden nativity scene 17 cm
Wooden crib with figures 80 cm
Wooden nativity scene with figures 38 cm, product from Czech Republic
Wooden crib with figures 45 cm czech product
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
