Heart-shaped wooden box, solid wood with poplar plywood insert, 8x8x3 cm
Code: 36700-00Related products
Wooden heart with text House without dog..., solid wood, 16 x 15 cm
This wooden heart with the text "for wonderful parents" is an ideal gift for expressing gratitude and love. It works great as a home decoration.
Wooden heart with text Every visit.., solid wood, 16 x 15 cm
A wooden heart with the text "super grandma" is an ideal decoration for any grandmother who appreciates personal and warm gifts.
Wooden heart with text Our house is not under reconstruction..., solid wood, 16 x 15 cm
Product detailed description
The heart-shaped wooden box is made of solid wood, the body is made of solid beech wood and the lid is made of solid oak wood. The ornament-shaped insert is made of beech plywood. Dimension is 8 x 8 x 3 cm. The wood is treated with natural oil.
Additional parameters
| Category: | Heart |
|---|---|
| Weight: | 0.05 kg |
| EAN: | 8592429367007 |
| Color: | přírodní |
| Length: | 8cm |
| Width: | 8cm |
| Height: | 3cm |
| Made in: | Česká republika |
| Allowed in: | MALL |
| Material: | Dřevo |
| Pattern - motive: | Srdce |
| Size: | 8 cm |
| Specifications: | český výrobek |
| Wood: | Buk masiv, Dub masiv, Topol překližka |
Wooden decoration Heart on the wall - black 20 cm, Czech product
Wooden heart with text I love you, solid wood, 16 x 15 cm
Wooden heart with text Welcome to Grandma and Grandpa, children.., solid wood, 16 x 15 cm
Wooden heart with text Home blessing..., 21 x 20 cm
Wooden heart with inscription Family is where life begins..., solid wood, 16x15 cm
Wooden heart with text In life it is not important what you have, but..., solid wood, 16 x 15 cm
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
