Wooden modern nativity scene in the heart, solid wood of two types of wood, 9x12x3 cm
Code: 26064-LORelated products
Wooden crib (without figures) 54 cm. Product of Czech Republic The picture is illustrative with figures.
Set of wooden grey-brown crib with figures 38 cm. Product of Czech Republic
Wooden nativity scene with figures 38 cm, product from Czech Republic
Wooden crib with figures 54 cm
Nativity scene made of solid wood with bark, hand carved, 27 x 24 cm, Czech product
Figurine for crib - Donkey 4,5 cm
3D wooden nativity scene 17 cm
3D wooden nativity scene 6 cm
Product detailed description
Wooden puzzle in the shape of a nativity scene is made of solid alder and lime wood, the size is 12 x 9 cm, the puzzle is packed in a cellophane bag, the wood is treated with natural oil on the surface.
Additional parameters
| Category: | Wooden Nativity Scenes |
|---|---|
| Weight: | 0.1 kg |
| EAN: | 8592429260643 |
| Color: | přírodní |
| Length: | 9 cm |
| Width: | 12cm |
| Height: | 3cm |
| Allowed in: | MALL |
| Material: | Dřevo |
| Pattern - motive: | Betlém |
| Size: | 12 cm |
| Specifications: | český výrobek |
| Wood: | Lípa masiv, Solid alder |
Figurines for crib - smaller 9 cm. The figures cannot be purchased separately, only with the wooden crib.
Wooden crib with figures 80 cm
Wooden Nativity Scene with Figurines, Solid Wood, 15 cm, Czech Product
3D wooden nativity scene 23 cm
Wooden crib in the shape of a hemisphere with figures, solid wood, 17 x 13 x 4,5 cm, Czech product
Set of wooden crib with figures 60 cm. Product of Czech Republic
Nativity figurines - larger 11 cm The figures cannot be ordered separately, only with the wooden crib.
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
