Wooden gift box with lid, solid spruce wood, 20x19x16 cm (length/width/height)
Code: 42829-00Related products
Wooden gift box with heart and lid, solid spruce wood, 27x27x22 cm (length/width/height)
Wooden gift box with lid, solid spruce wood, 34x24x16 cm (length/width/height)
Wooden box made of solid wood, 34x24x15 cm (length/width/height), Czech product.
Dřevěná bedýnka z masivního dřeva, 40x15x14 cm (délka/šířka/výška)
Wooden box made of solid wood, 32x19x10 cm (length/width/height), Czech product
Wooden box made of solid wood, 34x21x12 cm (length/width/height), Czech product.
Product detailed description
The wooden gift box with lid has a versatile use, suitable for the home, garden or as a tasteful gift wrapper. The holes ensure air circulation. You can store fruit, tools, toys or other items in the box. Moreover, their production is environmentally friendly. The box is made of solid spruce wood and is unfinished. Dimensions are 20 x 19 x 16 cm (length, width, height). Product of Czech Republic
Additional parameters
| Category: | Crates and boxes |
|---|---|
| Weight: | 0.76 kg |
| EAN: | 8592429428296 |
| Color: | přírodní |
| Length: | 20cm |
| Width: | 19 cm |
| Height: | 16 cm |
| Material: | Dřevo |
| Size: | 20 cm |
| Wood: | Smrk masiv |
Wooden box made of solid wood, 40 x 27 x 12 cm (length/width/height), Czech product.
Wooden box with a lid, solid spruce wood, external dimensions 24x24x25 cm (length/width/height)
Wooden box made of solid wood, 46x33x12 cm (length/width/height), Czech product.
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
