Dark wooden box, inside with black foil, 62x21.5x17cm, Czech product
Code: 46670-00Related products
Lightweight concrete box - rough, 53x22,5x17,5 cm, Czech product
Wooden box with chalkboard, inside with black foil, 62x21,5x17cm, Czech product
Wooden box with pot, dark, 37x37x30cm Product of Czech Republic
Wooden container for three pots with rhombus motif, 47x17x15cm czech product
Wooden box with birds, 52x21,5x17cm, Czech product
Wooden box cover, 62x21,5x17cm czech product
Wooden box with chalkboard, inside with black foil, 52x21,5x17cm, Czech product
Wooden box cover with heart, dark, 52x21,5x17cm Czech product
Wooden box with pots with lace motif, 32x17x15cm czech product
Product detailed description
The wooden planter box is made of solid spruce wood and stained brown. The planter box is not only a decoration for the interior, but it also finds use in covered outdoor areas, it is not intended for direct contact with water. Outer dimensions 60x21.5x17cm. Inner dimensions 58x19.5x16cm. The planter box is lined inside with a black film with a thickness of 150 microns. The film is made of hygienically safe coextruded polyethylene. It is a 3-layer blown LDPE film, which is very strong and thus replaces the commonly inserted plastic planter box. Product of Czech Republic
Additional parameters
| Category: | Flower pots and window boxes |
|---|---|
| Weight: | 1.36 kg |
| EAN: | 8592429466700 |
| Color: | hnědá |
| Length: | 60cm |
| Width: | 21.5 cm |
| Height: | 17 cm |
| Made in: | Česká republika |
| Material: | Dřevo |
| Size: | 62 cm |
| Wood: | Smrk masiv |
Wooden hanging box with a pot with a heart, 27x27x21 cm, Czech product
Wooden container for two pots with chalkboard, 32x17x15cm czech product
Wooden box cover with heart white, 62x21,5x17cm Czech product
Wooden box with heart - colour, 62x21,5x17cm czech product
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
