Wooden cutting board in the shape of a leaf, solid wood, 3 types of wood, 37x19x2.5 cm
Code: 34241-00Related products
Wooden turntable with engraving, solid wood, 30 cm
Wooden serving board - tray oval, solid wood, 23 cm, unfinished
Wooden serving board with guitar-shaped groove, solid wood, 42x20x2 cm
Product detailed description
The original wooden cutting board in the shape of a leaf is made of solid maple, oak and American walnut, the size is 37 x 19 x 2,50 cm, the board is treated with oil on the surface.Additional parameters
| Category: | Kitchen and serving boards |
|---|---|
| Weight: | 0.7 kg |
| EAN: | 8592429342417 |
| Color: | přírodní |
| Length: | 37 cm |
| Width: | 19 cm |
| Height: | 2.5 cm |
| Made in: | Česká republika |
| Allowed in: | MALL |
| Material: | Dřevo |
| Pattern - motive: | List |
| Size: | 37 cm |
| Specifications: | český výrobek |
| Wood: | Combination of coloured woods |
Wooden board in the shape of a carp, solid wood, 30x15x1.5 cm
Wooden cheese board with cheese knife, solid wood, 33x21x1,5 cm. Product of the Czech Republic.
Wooden cutting board with groove and 3 serving bowls, solid wood, 45x25x2 cm. Product of the Czech Republic.
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
