Wooden cover for two flowerpots with a diamond motif, 32x17x15cm, wooden flowerpot
Code: 40755-00Related products
Wooden hanging pot cover with heart, 27x27x21 cm, Czech product
Lightweight concrete box - smooth, 53x22,5x17,5 cm, Czech product
Wooden pot cover dark, 37x37x30cm Product of Czech Republic
Wooden box with heart white, 62x21,5x17cm Czech product
Wooden box with birds, 52x21,5x17cm, Czech product
Wooden box cover with heart, dark, 52x21,5x17cm Czech product
Wooden box with chalkboard, inside with black foil, 62x21,5x17cm, Czech product
Wooden box with birds, 62x21,5x17cm, Czech product
Wooden box with birds, 52x21,5x17cm, Czech product
Product detailed description
The wooden pot holder is made of solid spruce wood without finish. The middle partitions are painted white and decorated with a geometric motif. Outer dimension 32x17x15cm. Inner dimension 30x15x15 cm. Suitable for two round pots with a diameter of 15cm, or for a rectangular box with a maximum size of 28x13 cm. Suitable pots can be found in our offer under the code 40657. The pot is not included. Product of the Czech Republic.
Additional parameters
| Category: | Flower pots and window boxes |
|---|---|
| Weight: | 0.6 kg |
| EAN: | 8592429407550 |
| Color: | přírodní, white |
| Length: | 32 cm |
| Width: | 17 cm |
| Height: | 15cm |
| Made in: | Česká republika |
| Allowed in: | MALL |
| Material: | Dřevo |
| Size: | 32 cm |
| Specifications: | český výrobek |
| Wood: | Smrk masiv |
Wooden container for three pots with chalkboard, 47x17x15cm czech product
Wooden container for two pots with lace motif, 32x17x15cm czech product
Wooden container for three pots with rhombus motif, 47x17x15cm czech product
Wooden container for three pots, 47x17x15cm czech product
Wooden box with chalkboard, inside with black foil, 52x21,5x17cm, Czech product
Wooden container with flower pots with rhombus motif, 32x17x15cm czech product
Wooden box cover with heart white, 52x21,5x17cm Czech product
Wooden box cover natural, 52x21,5x17cm, Czech product
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
