Dark wooden box, inside with black foil, 62x21.5x17cm, Czech product
Code: 46670-00Related products
Wooden box with pots with lace motif, 32x17x15cm czech product
Wooden container with flowerpot with rhombus motif, 17x17x15cm czech product
Wooden box for herbs made of solid wood, 24x14x11,5 cm (length/width/height), Czech product.
Wooden pot cover with heart, 27x27x20 cm czech product
Wooden pot cover with heart dark, 17x17x15cm Czech product
Wooden box cover dark, 52x21,5x17cm, Czech product
Product detailed description
The wooden planter box is made of solid spruce wood and stained brown. The planter box is not only a decoration for the interior, but it also finds use in covered outdoor areas, it is not intended for direct contact with water. Outer dimensions 60x21.5x17cm. Inner dimensions 58x19.5x16cm. The planter box is lined inside with a black film with a thickness of 150 microns. The film is made of hygienically safe coextruded polyethylene. It is a 3-layer blown LDPE film, which is very strong and thus replaces the commonly inserted plastic planter box. Product of Czech Republic
Additional parameters
| Category: | Flower pots and window boxes |
|---|---|
| Weight: | 1.36 kg |
| EAN: | 8592429466700 |
| Color: | hnědá |
| Length: | 60cm |
| Width: | 21.5 cm |
| Height: | 17 cm |
| Made in: | Česká republika |
| Material: | Dřevo |
| Size: | 62 cm |
| Wood: | Smrk masiv |
Wooden box cover natural, 52x21,5x17cm, Czech product
Wooden box with heart - colour, 62x21,5x17cm czech product
Wooden box with chalkboard, inside with black foil, 52x21,5x17cm, Czech product
Wooden container for two pots with chalkboard, 32x17x15cm czech product
Wooden box cover with heart white, 52x21,5x17cm Czech product
Wooden hanging box with pot, 27x27x21 cm, Czech product
Wooden box cover, 62x21,5x18cm
Wooden container for three pots, 47x17x15cm czech product
Wooden box with birds, 62x21,5x17cm, Czech product
Wooden container for three pots with chalkboard, 47x17x15cm czech product
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
