Dark wooden box cover, 62x21.5x18cm Czech product
Code: 41166-00Related products
Self-watering planter 60cm - complement to wooden planter boxes, not available separately
Wooden container with pots and chalkboard, 32x17x15cm czech product
Wooden box with pot, dark, 27x27x21cm Product of Czech Republic
Wooden box for herbs made of solid wood, 24x14x11,5 cm (length/width/height), Czech product.
Wooden pot cover dark, 37x37x30cm Product of Czech Republic
Wooden box cover with heart, 52x21,5x17cm czech product
Wooden pot cover with heart, 27x27x20 cm czech product
Wooden box cover, 62x21,5x17cm czech product
Product detailed description
The wooden box cover is made of solid spruce wood and stained. Outside dimensions 62x21,5x18cm. Inside dimensions 58x17,5x18 cm. Suitable for a self-watering box measuring 60x19x16.5, which fits well and is held in its packaging on the inner wooden partition. You can find a suitable chest in our offer under the code 40669. The chest is not included. Not intended for direct contact with water. Product of the Czech Republic.
Additional parameters
| Category: | Flower pots and window boxes |
|---|---|
| Weight: | 1.32 kg |
| EAN: | 8592429411663 |
| Color: | hnědá |
| Length: | 62 cm |
| Width: | 21.5 cm |
| Height: | 18 cm |
| Made in: | Česká republika |
| Allowed in: | MALL |
| Material: | Dřevo |
| Size: | 62 cm |
| Specifications: | český výrobek |
| Wood: | Smrk masiv |
Wooden box cover with heart white, 52x21,5x17cm Czech product
Wooden box with chalkboard, inside with black foil, 62x21,5x17cm, Czech product
Wooden container for two pots with lace motif, 32x17x15cm czech product
Wooden box with birds, 52x21,5x17cm, Czech product
Wooden container for two pots with chalkboard, 32x17x15cm czech product
Wooden box with pot, dark, 37x37x30cm Product of Czech Republic
Wooden box with heart - colour, 62x21,5x17cm czech product
Wooden box with heart, 62x21,5x17cm czech product
Wooden box with pots with lace motif, 32x17x15cm czech product
Wooden hanging pot cover with heart, 27x27x21 cm, Czech product
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
