Wooden cover for two flowerpots with a lace motif, 32x17x15cm, wooden flowerpot
Code: 40759-00Related products
Wooden hanging pot cover with heart dark, 27x27x21 cm, Czech product
Wooden box with birds, 52x21,5x17cm, Czech product
Wooden box with heart white, 62x21,5x17cm Czech product
Wooden box with pot, dark, 37x37x30cm Product of Czech Republic
Lightweight concrete box - rough, 53x22,5x17,5 cm, Czech product
Wooden box cover with heart white, 52x21,5x17cm Czech product
Wooden container with pot and chalkboard, 17x15x17 cm czech product
Wooden box cover with heart, 52x21,5x17cm czech product
Product detailed description
The wooden pot holder is made of solid spruce wood without finish. The middle partitions are painted white and decorated with a lace motif. Outer dimension 32x17x15cm. Inner dimension 30x15x15 cm. Suitable for two round pots with a diameter of 15cm, or for a rectangular box with a maximum size of 28x13 cm. Suitable pots can be found in our offer under the code 40657. The pot is not included. Product of the Czech Republic.
Additional parameters
| Category: | Wooden Flower Pots and Planters |
|---|---|
| Weight: | 0.6 kg |
| EAN: | 8592429407598 |
| Color: | přírodní, white |
| Length: | 32 cm |
| Width: | 17 cm |
| Height: | 15cm |
| Made in: | Česká republika |
| Allowed in: | MALL |
| Material: | Dřevo |
| Size: | 32 cm |
| Specifications: | český výrobek |
| Wood: | Smrk masiv |
Wooden box with heart - colour, 62x21,5x17cm czech product
Concrete pot lightweight - rough, 33x33x50,5cm, Czech product
Wooden pot cover with heart dark, 17x17x15cm Czech product
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
