Wooden case for a dark box, 62x21.5x17cm Czech product
Code: 41263-00Related products
Self-watering planter 60cm - complement to wooden planter boxes, not available separately
Wooden hanging box with a pot with a heart, 27x27x21 cm, Czech product
Wooden container with pot and chalkboard, 17x15x17 cm czech product
Wooden box cover with heart - colour, 62x21,5x17cm czech product
Wooden container for two pots with lace motif, 32x17x15cm czech product
Concrete planter lightweight - smooth, 33x33x50,5cm, Czech product
Wooden container with flower pots with rhombus motif, 32x17x15cm czech product
Wooden box cover, 62x21,5x18cm
Wooden box for herbs made of solid wood, 24x14x11,5 cm (length/width/height), Czech product.
Product detailed description
The wooden box cover is made of solid spruce wood and stained brown. Outer dimensions 60x21.5x17cm. Inner dimension 60x19,5x15cm. Suitable for a self-watering box measuring 60x19x16.5, which fits well and is held in its packaging on the inner wooden partition. You can find a suitable chest in our offer under the code 40669. The chest is not included. Not intended for direct contact with water. Product of the Czech Republic.
Additional parameters
| Category: | Flower pots and window boxes |
|---|---|
| Weight: | 0.95 kg |
| EAN: | 8592429412639 |
| Color: | hnědá |
| Length: | 62 cm |
| Width: | 21.5 cm |
| Height: | 17 cm |
| Made in: | Česká republika |
| Allowed in: | MALL |
| Material: | Dřevo |
| Size: | 62 cm |
| Specifications: | český výrobek |
| Wood: | Smrk masiv |
Wooden box with heart, 62x21,5x17cm czech product
Wooden pot cover with heart, 27x27x20 cm czech product
Wooden container with flowerpot with rhombus motif, 17x17x15cm czech product
Wooden container for two pots with chalkboard, 32x17x15cm czech product
Wooden container for three pots with chalkboard, 47x17x15cm czech product
Wooden box with pot, dark, 27x27x21cm Product of Czech Republic
Wooden box cover natural, 52x21,5x17cm, Czech product
Wooden hanging box with pot, 27x27x21 cm, Czech product
Lightweight concrete box - smooth, 53x22,5x17,5 cm, Czech product
