Wooden cover for a flowerpot, 32x32x24cm, wooden flowerpot
Code: 40689-00Related products
Wooden pot cover with heart, 27x27x20 cm czech product
Wooden container for three pots, 47x17x15cm czech product
Wooden box with pots with lace motif, 32x17x15cm czech product
Lightweight concrete box - rough, 53x22,5x17,5 cm, Czech product
Wooden box cover, 62x21,5x18cm
Wooden container with flower pots with rhombus motif, 32x17x15cm czech product
Wooden box with a chest, 62x21,5x17cm czech product
Wooden box for herbs made of solid wood, 24x14x11,5 cm (length/width/height), Czech product.
Product detailed description
The wooden pot cover is made of solid spruce wood without finish. Outside dimensions 32x32x24 cm. Inside dimensions 26x26x24 cm. Suitable for a self-watering planter 30x30x24, which fits and holds well in the cover on the inner wooden partition. A suitable planter can be found in our offer under the code 40661. The pot is not included. Product of the Czech Republic.
Additional parameters
| Category: | Flower pots and window boxes |
|---|---|
| Weight: | 1.23 kg |
| EAN: | 8592429406898 |
| Color: | přírodní |
| Length: | 32 cm |
| Width: | 32 cm |
| Height: | 24 cm |
| Made in: | Česká republika |
| Allowed in: | MALL |
| Material: | Dřevo |
| Size: | 32 cm |
| Specifications: | český výrobek |
| Wood: | Smrk masiv |
Wooden box cover with heart, dark, 52x21,5x17cm Czech product
Wooden box with pot, dark, 37x37x30cm Product of Czech Republic
Wooden container with pot and chalkboard, 17x15x17 cm czech product
Wooden hanging box with a pot with a heart, 27x27x21 cm, Czech product
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
