Wooden cover for three flowerpots - dark, 47x17x15cm, wooden flowerpot
Code: 40770-00Related products
Wooden hanging pot cover with heart, 27x27x21 cm, Czech product
Wooden hanging box with pot, 27x27x21 cm, Czech product
Wooden box cover with heart - colour, 62x21,5x17cm czech product
Wooden box with pot, dark, 27x27x21cm Product of Czech Republic
Wooden container with flower pots with rhombus motif, 32x17x15cm czech product
Wooden pot cover dark, 27x27x21 cm Product of Czech Republic
Wooden box cover with heart white, 52x21,5x17cm Czech product
Product detailed description
The wooden pot holder is made of solid stained spruce wood. Outside dimensions 47x17x15cm. Inner dimension 45x15x15 cm. Suitable for three round pots with a diameter of 15cm, or for a rectangular box with a maximum size of 43x13 cm. Suitable pots can be found in our offer under the code 40657-00. The pot is not included. Not intended for direct contact with water. Product of the Czech Republic.
Additional parameters
| Category: | Flower pots and window boxes |
|---|---|
| Weight: | 0.8 kg |
| EAN: | 8592429407703 |
| Color: | hnědá |
| Length: | 47 cm |
| Width: | 17 cm |
| Height: | 15cm |
| Made in: | Česká republika |
| Allowed in: | MALL |
| Material: | Dřevo |
| Size: | 47 cm |
| Specifications: | český výrobek |
| Wood: | Smrk masiv |
Wooden pot cover dark, 37x37x30cm Product of Czech Republic
Wooden hanging box with a pot with a heart, 27x27x21 cm, Czech product
Wooden pot holder with rhombus motif, 17x17x15cm czech product
Wooden container for three pots, 47x17x15cm czech product
Wooden box with heart white, 62x21,5x17cm Czech product
Wooden box with flower pots with rhombus motif, 47x17x15cm czech product
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
