Wooden case for a box, 62x21.5x17cm Czech product
Code: 40744-00Related products
Self-watering planter 60cm - complement to wooden planter boxes, not available separately
Wooden pot cover with heart dark, 17x17x15cm Czech product
Wooden hanging box with pot, 27x27x21 cm, Czech product
Wooden pot cover dark, 37x37x30cm Product of Czech Republic
Wooden container for three pots with rhombus motif, 47x17x15cm czech product
Product detailed description
The wooden box cover is made of solid spruce wood without finish. Outer dimensions 60x21.5x17cm. Inner dimension 60x19,5x15cm. Suitable for a self-watering box measuring 60x19x16.5, which fits well and is held in its packaging on the inner wooden partition. You can find a suitable chest in our offer under the code 40669. The chest is not included. A Czech product.
Additional parameters
| Category: | Flower pots and window boxes |
|---|---|
| Weight: | 0.95 kg |
| EAN: | 8592429407444 |
| Color: | přírodní |
| Length: | 62 cm |
| Width: | 21.5 cm |
| Height: | 17 cm |
| Made in: | Česká republika |
| Allowed in: | MALL |
| Material: | Dřevo |
| Size: | 62 cm |
| Specifications: | český výrobek |
| Wood: | Smrk masiv |
Wooden box for herbs made of solid wood, 24x14x11,5 cm (length/width/height), Czech product.
Wooden box cover with heart - colour, 62x21,5x17cm czech product
Wooden container with pots and chalkboard, 32x17x15cm czech product
Wooden pot cover dark, 27x27x21 cm Product of Czech Republic
Wooden box with birds, 52x21,5x17cm, Czech product
Wooden hanging box with a pot with a heart, 27x27x21 cm, Czech product
Wooden box cover dark, 52x21,5x17cm, Czech product
