Wooden cover for a flowerpot with a board for writing with chalk, 17x15x17 cm, wooden flowerpot Czech product
Code: 40723-00Related products
Wooden pot holder with rhombus motif, 17x17x15cm czech product
Wooden pot cover dark, 37x37x30cm Product of Czech Republic
Wooden box cover, 62x21,5x18cm
Wooden container for three pots with chalkboard, 47x17x15cm czech product
Wooden box cover with heart, dark, 52x21,5x17cm Czech product
Wooden container for two pots with lace motif, 32x17x15cm czech product
Wooden box with pots with lace motif, 32x17x15cm czech product
Product detailed description
The wooden pot cover is made of solid spruce wood without finish. The upper partition is painted with chalkboard paint. To make it easy to remember the planted plant, the name can be written in chalk on this partition. Outer dimension 17x17x15cm. Inner dimension 15x15x15 cm with bevelled corners. Suitable for a round pot with a diameter of 15 cm or a square pot with a maximum size of 13x13 cm. A suitable pot can be found in our offer under the code 40657. The pot is not included. Product of the Czech Republic.
Additional parameters
| Category: | Flower pots and window boxes |
|---|---|
| Weight: | 0.5 kg |
| EAN: | 8592429407239 |
| Color: | přírodní |
| Length: | 17 cm |
| Width: | 15cm |
| Height: | 17 cm |
| Made in: | Česká republika |
| Allowed in: | MALL |
| Material: | Dřevo |
| Size: | 17 cm |
| Specifications: | český výrobek |
| Wood: | Smrk masiv |
Wooden box with chalkboard, inside with black foil, 62x21,5x17cm, Czech product
Wooden container for three pots, 47x17x15cm czech product
Wooden box with pot, dark, 37x37x30cm Product of Czech Republic
Wooden box with birds, 52x21,5x17cm, Czech product
Wooden box with flower pots with rhombus motif, 47x17x15cm czech product
Wooden box cover, 62x21,5x17cm czech product
Wooden box cover with heart, 52x21,5x17cm czech product
Wooden box with birds, 62x21,5x17cm, Czech product
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
